Nawigacja
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18.05.2010
Pfft Pfft Pfft

11.05.2010
Smile Grin
Aktualnie online
-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 21
-> Najnowszy użytkownik: maras
Powitanie
Witamy na oficjalnej stronie OSP Kosów.
Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2014
Uprzejmie informujemy że w dniu 21.03.2015r o godz. 17.00 w sali OSP w Kosowie
odbędzie się walne zebranie sprawozdawcze za rok 2014.
Zapraszamy wszystkich członków, sympatyków naszej OSP
oraz tych którzy chcieliby wstąpić w szeregi naszej OSP.

Zarząd OSP w Kosowie

IV spływ kajakowy (aktualizacja)
10 sierpnia 2014 roku odbył się III spływ kajakowy rzeką Pilicą dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosowie.kajaki_2013_06.jpg
Walne Zebranie Sprawozdawcze 2013 cd.
W dniu 12 stycznia 2013 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Kosowie. Swoją obecnością zaszczycili nas następujący goście: st. bryg. Włodzimierz Kapiec - Komendant Miejski PSP w Piotrkowie Trybunalskim, bryg. Marek Skrobek - Dowódca JRG KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim, druh Grzegorz Sikora - Wiceprezes ZOG w Moszczenicy, Marceli Piekarek - Wójt Gminy Moszczenica, Jan Kraska oraz Wiesław Cisowski - Radni Rady Gminy Moszczenica, Wiesław Drzewiecki - Sołtys Sołectwa Kosów.
Podczas zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności, finansowe oraz Komisji Rewizyjnej, która wnioskowała o udzielenie absolutorium dla Zarządu OSP na rok bieżący. Przedstawione zostały również plan działalności i plan finansowy na rok 2013.W trakcie dyskusji głos zabrali zaproszeni goście. Przyjęto odpowiednie uchwały, uwzględniając wnioski zgłoszone w trakcie dyskusji.
Po zakończeniu zebrania wszyscy wspólnie zasiedli do uroczystej kolacji.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji zebrania.


Zaproszenie na VII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze
Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Piotrkowie Trybunalskim
oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim
zapraszają
na VII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze powiatu piotrkowskiego
które odbędą się w dniu 16 września 2012 r. na stadionie sportowym w Rozprzy.
Uroczyste otwarcie zawodów nastąpi o godzinie 9:30

Jednocześnie zachęcamy wszystkich sympatyków OSP Kosów do kibicowania naszej drużyny.
Strażackie śpasy - Ząb 2012
W najwyżej położonej miejscowości w Polsce w niedzielę 12 sierpnia odbyły się V Małopolskie zawody sikawek konnych zwane Strażackimi śpasami. Na tegoroczne zmagania do Zębu przybyły 23 zastępy w tym 3 kobiece. Oprócz drużyn z Polski w zawodach wzięli również udział zespoły z Czech i Słowacji. Wszystkie ekipy posiadały różnego rodzaju sikawki konne, niektóre mające nawet ponad 100 lat. Drużyny występowały w historycznych strojach, które wraz z sikawkami podlegały ocenie jury. Zadaniem każdego zastępu było pokonanie toru przeszkód, następnie budowa linii ssawnej o raz gaśniczej w celu załamania tarczy. Padający podczas zmagań deszcz dodał sporej trudności w pokonywaniu toru przeszkód, który za jego sprawą stał się bardzo śliski. Śmiechu i zabawy nie zabrakło, a na koniec wszyscy zostali zwycięzcami, bo liczy się to, że mogli się spotkać i wspólnie bawić po raz kolejny, a publiczność mogła z zachwytem podziwiać historyczny sprzęt i umundurowanie strażackie, przy pomocy, którego nasi dziadkowie gasili pożary.


Spływ kajakowy 2012
W niedzielę 10 czerwca druhowie naszej jednostki wybrali się na spływ kajakowy rzeką Pilicą. Punktualnie o godzinie 9.00 wszyscy zebrali się pod strażnicą, aby dalej busem udać się do miejsca startu, który w tym roku znajdował się w Spale. Po kilku godzinach wytężonej pracy ramion udało się dotrzeć do mety, która znajdowała się w Wólce Kuligowskiej. Szczęśliwie wszyscy zapakowali kajaki i udali się na wspólnego grila. Na koniec wypada podziękować organizatorom za tak wspaniale przygotowaną wycieczkę i oczekiwać na następną. Dziękujemy również firmie Buszrem S.A za wsparcie naszej wyprawy.

EURO 2012
W piątek 8 czerwca jak na kibiców przystało, zebraliśmy się na wspólne kibicowanie naszej reprezentacji podczas meczu z Grecją na otwarcie mistrzostw europy EURO 2012. Mecz oglądaliśmy w nowo powstałej świetlicy. Niestety pomimo gorącego dopingu nasza kadra tylko zremisowała w meczu otwarcia. Już niedługo kolejne emocje z udziałem naszej reprezentacji, mecz z Rosją, który również obejrzymy wspólnie na dużym ekranie.


Za nami kolejny mecz Polska - Rosja zakończony remisem, emocje jak zawsze sięgały zenitu, jak i oczywiście nie obyło się bez gorącego dopingu. Póki, co piłka jest okrągła a bramki są dwie, nasza drużyna ma nadal szanse na awans, więc pozostaje oczekiwać kolejnego spotkania, które odbędzie się już w sobotę o 20.45. Miejmy nadzieję że naszej reprezentacji uda się awansować z grupy.


Dzień Dziecka 2012
W niedzielę 3 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Kosowie wspólnie z PZW Koło nr 9 w Moszczenicy zorganizowali Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy przewidziane zostały drobne upominki oraz nagrody w konkursie wiedzy antyalkoholowej przeprowadzonym przez GKRPA oraz zawodach wędkarskich. Dodatkowo wyróżniona została zawodniczka, której udało się złowić największą rybę, nagrodę ufundowała Radna RG Moszczenica Anna Kaźmierczak. Do atrakcji czekających na dzieci z okazji ich święta należy dodać test celności dla najmłodszych oraz zabawę w strażackiej pianie, która została wytworzona dla najmłodszych przy współudziale sprzętu z PSP w Piotrkowie Trybunalskim. Wszystkie dzieci wróciły do swoich domów z uśmiechami na twarzy, a organizatorzy zaprosili wszystkich na następny rok.


Powiatowy Dzień Strażaka i 20- lecie PSP
Zgodnie z zapowiedzią 19 maja odbył się Powiatowy Dzień Strażaka wspólnie z obchodami XX lecia istnienia Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystości zorganizowane zostały w ramach Dni Ziemi Piotrkowskiej. Zgodnie z harmonogramem na początek odprawiona została msza św. w kościele parafialnym, następnie w uroczystej defiladzie pododdziały udały się na stadion GLKS Włókniarz Moszczenica gdzie przybył gości powitali Prezes ZOP w Piotrkowie Trybunalskim Tadeusz Karcz, Komendant Miejski PSP Włodzimierz Kapiec, Wójt Gminy Moszczenica Marceli Piekarek, Starosta Piotrkowski Stanisław Cubała. Podczas uroczystej akademii odznaczeni zostali następujący druhowie naszej jednostki:

Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa:
Karbowiak Przemysław

Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa:
Adamiec Tomasz
Cisowski Mateusz
Karbowiak Łukasz

Odznaka Strażak Wzorowy:
Cisowski Przemysław
Jagodziński Bogdan
Jagodziński Krzysztof
Kowalczyk Mateusz
Świątek Paweł
Świątek Piotr
Przywara Robert
Żerek Michał

Następnie wszyscy goście mogli podziwiać historyczny sprzęt i umundurowanie strażackie podczas VI Zawodów Sikawek Ręcznych RETRO Moszczenica 2012.

Powiatowy Dzień Strażaka
Wszystkich sympatyków pożarnictwa zapraszamy na obchody Powiatowego Dnia Strażaka oraz 20 lecia Państwowej Straży Pożarnej w ramach obchodów Dnia Ziemi Piotrkowskiej. Impreza odbędzie się 19 maja na stadionie GLKS Włokniarz w Moszczenicy.

(kliknij aby wysłuchać)

Program przedstawia się następująco:
  • 12.00 Msza Święta, Kościół Parafialny w Mosczenicy
  • 13.00 Przemarsz pododdziałów na stadion GLKS
  • 13.30 Rozpoczęcie uroczystości, wręczenie odznaczeń, wyróżnień i awansów na wyższe stopnie służbowe
  • 14.30 Występy artystów lokalnych
  • 14.50 Powiatowe zawody sikawek ręcznych RETRO Moszczenica 2012
  • 15.40 IV Powiatowe Zmagania Gmin Powiatu Piotrkowskiego
  • 18.00 Występ zespołu POTEM ze szkół powiatu piotrkowskiego
  • 18.30 Występ zespołu BAŁAGAN
Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
Wielkanoc 2012
news: zyczenia_calosc.jpg
Losowa Fotka
1% dla OSP Kosów
Reklama
OSP Rozprza

Serwis strażacki Remiza

Magazyn "W Akcji"

Wikaad

OSP Strzałkowo

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
ZOSPRP
Działalność OSP 2012
Wygenerowano w sekund: 0.02
217,369 Unikalnych wizyt